טיפול קבוצתי

טיפול קבוצתי מתקיים לרב סביב קושי משותף לחברי הקבוצה (ילדים להורים גרושים, ילדים הסובלים מחרדה, טראומה, קושי חברתי, מגבלה פיסית וכדומה). הוא מאפשר סביבה בטוחה לעיסוק במוקד הקושי, מחזק את תחושת השייכות, מעצים ומחזק את הביטחון העצמי מעצם ההבנה שישנם עוד ילדים המתמודדים עם קושי דומה.
משך המפגש: שעה וחצי

קבוצות פיתוח מיומנויות חברתיות לילדים ונוער:
ידוע כי קשיים רגשיים נפוצים מאד בקרב ילדים הסובלים מלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. במהלך חייהם צברו הילדים חוויות כישלון מרובות אשר עלולות לגרום לפגיעה בתחושת הערך והדימוי העצמי. יתר על כך, לעתים קרובות מתבטאת הלקות גם בקושי בהבנת מצבים חברתיים, ובכך עלולה לגרום לעיכוב בפיתוח המיומנויות ליצירת קשרים בינאישיים. התרבות העכשווית אף היא מהווה גורם מעכב בכך שהיא מעודדת עיסוק במשחקים אישיים ופעולות שאינן חברתיות (כדוגמת משחקי מחשב ואינטרנט).
הטיפול הקבוצתי יעניק לילדים מרחב בטוח ומכיל לשיפור כישוריהם החברתיים, כאשר הקבוצה משמשת כמראה וכמיקרוקוסמוס ל"עולם שבחוץ": היא תזמן התמודדויות חברתיות במרחב תומך ובונה, תאפשר ביטוי, פיתוח תחושת שייכות וזיהוי הקול האישי של הפרט בתוך קולה של הקבוצה. כלים לשיפור יכולת המיקוד והרגיעה, כמו גם מציאת ערוצים לגיטימיים לביטוי תנועתי ורגשי ישפרו את התמודדויותיהם בחיי היום יום.

HTMLine - בניית אתרים
FRESH - עיצוב גרפי